Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Ostatnio byłem... albo: kiedyś byłem...
Awatar użytkownika
Marcel
Posty: 321
Rejestracja: 20 gru 2020, 20:29
Dziękował(a):: 18 razy
Podziekowano: 116 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Marcel »

Czy na tym odcinku brzegi są w miarę przyjazne, czy wszystko zarośnięte w diabły?
Awatar użytkownika
Włodek
Posty: 1121
Rejestracja: 21 gru 2020, 01:10
Lokalizacja: Siedlce
moja flota: Canoe Wichita (prospector)
Dziękował(a):: 416 razy
Podziekowano: 450 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Włodek »

Marcel pisze: 28 maja 2021, 20:36 Czy na tym odcinku brzegi są w miarę przyjazne, czy wszystko zarośnięte w diabły?
Przy zazwyczaj niższym poziomie wody jest bardzo malowniczo.
Kamienne ostrogi kierują nurt do środka, są piaszczyste łachy i przyjazne wyspy.
Wtedy np. między ujściem Sanu a Annopolem trzeba często szukać dostatecznie głębokiego nurtu.
Tym razem ani śladu po piaszczystych łachach, wyspach i ostrogach, .. wszystko pod wodą.
Przy tak wysokiej wodzie jest znacznie mniej przyjaznego brzegu niż zwykle.
Mimo to za Annopolem nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca na biwak.
Awatar użytkownika
Łysy
Posty: 283
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:51
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Gumotex: Solar, Safari, Seawave
Dziękował(a):: 268 razy
Podziekowano: 163 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Łysy »

Mogę tylko potwierdzić słowa Włodka. Sporo potencjalnych miejscówek znajdowało się pod wodą, lub też było podmokłe. Jednak nawet w takich warunkach znalezienie ciekawego miejsca na nocleg, czy to na brzegu, czy też na jednej z licznych wysp nie stanowi większego problemu. Ewentualnie może się to wiązać z koniecznością przepłynięcia dodatkowego kilometra, czy też dwóch. Przy niższym stanie wody tych miejsc z pewnością będzie zdecydowanie więcej.
Derku Uzała
Posty: 128
Rejestracja: 29 gru 2020, 08:01
moja flota: Solar, Safari, Helios 1
Dziękował(a):: 28 razy
Podziekowano: 69 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Derku Uzała »

Miałem okazję płynąć w tydzień po Was, tym i nie tylko tym odcinkiem już po przejściu wysokiego stanu. Miejscami ślady sięgały 3 metrów powyżej aktualnego poziomu. Wciąż jednak udawało się przepłynąć nad większością z mielizn w nurcie. Na brzegach, co nie dziwi, zalegały hałdy drewna i śmieci, powierzchnia pokryta była różnej grubości warstwą mułu, dość nieprzyjemnego w chodzeniu, brudzącego obuwie i sprzęt. Brzegi, wydmy i wyspy nosiły świeże ślady ran, poorane i zdeformowane przez silne przepływy wody. Mimo wszystko, fascynował ten zatrzymany jak po kataklizmie krajobraz. Wisła oczarowywała dzikością i łatwością z jaką zmieniała krajobraz. Dała też sporo lekcji pokory wobec swej potęgi. To było jedno ze wspanialszych doznań w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 916
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 430 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Ra$ »

Drogi Derku Uzała, a może napiszesz nam relację, które tak lubimy? Masz tu swoich wiernych czytelników!
Derku Uzała
Posty: 128
Rejestracja: 29 gru 2020, 08:01
moja flota: Solar, Safari, Helios 1
Dziękował(a):: 28 razy
Podziekowano: 69 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Derku Uzała »

No cóż... Pewnie i tak opowieść rozciągnąłbym na kilka odcinków z racji długości spływu, a na czytanie tego najwyraźniej nie ma chętnych, sądząc po wcześniejszych relacjach. Więc nie wiem czy warto. Prawdę pisząc, przy relacjonowaniu jestem nastawiony na interakcję z czytelnikiem. Uważam to za ciekawszą formę opowiadania. Lubię, jak pojawiają się na bieżąco pytania. Mogę wtedy dowolnie kształtować opowieść. Wiem, co jest dla kogoś ciekawe. Jest to także probierz zainteresowania tematem. Jeśli odzew jest znikomy, tracę chęci na dalsze pisanie.
Awatar użytkownika
Maga
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:38
Lokalizacja: Lublin
moja flota: Helios 2 (Gumotex)
Dagger Katana 10.4
Dziękował(a):: 182 razy
Podziekowano: 216 razy
Kontakt:

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Maga »

Derku Uzała pisze: 01 cze 2021, 10:24 Miałem okazję płynąć w tydzień po Was, tym i nie tylko tym odcinkiem już po przejściu wysokiego stanu. Miejscami ślady sięgały 3 metrów powyżej aktualnego poziomu. Wciąż jednak udawało się przepłynąć nad większością z mielizn w nurcie. Na brzegach, co nie dziwi, zalegały hałdy drewna i śmieci, powierzchnia pokryta była różnej grubości warstwą mułu, dość nieprzyjemnego w chodzeniu, brudzącego obuwie i sprzęt. Brzegi, wydmy i wyspy nosiły świeże ślady ran, poorane i zdeformowane przez silne przepływy wody. Mimo wszystko, fascynował ten zatrzymany jak po kataklizmie krajobraz. Wisła oczarowywała dzikością i łatwością z jaką zmieniała krajobraz. Dała też sporo lekcji pokory wobec swej potęgi. To było jedno ze wspanialszych doznań w ostatnim czasie.
Podoba mi się, że opisałeś samą rzekę. Ja zwykle skupiam się na tym, co działo się między ludźmi i na przygodach.
Wisła każdego dnia jest inna, więc z pewnością każdy odbiera ją inaczej.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Awatar użytkownika
Strażowy
Posty: 1000
Rejestracja: 17 gru 2020, 16:30
moja flota: Gumotex x 2 : "Solar" & " Safari " 😁 💪
Dziękował(a):: 573 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Strażowy »

Derku Uzała pisze: 01 cze 2021, 13:27 No cóż.... Jest to także probierz zainteresowania tematem. Jeśli odzew jest znikomy, tracę chęci na dalsze pisanie.
Darek, jako bardzo konkretna osoba, ustal proszę próg zainteresowania ( ile osób powinno się zainteresować i w jakiej formie ? ) żeby Twoje pióro nie wysychało ;) czego mocno życzę 👍

ps ...mam pewne poczucie że mierzysz innych forumowiczów swoją miarą i tutaj ok, każdy z nas ma do tego prawo... może jednak warto wziąć poprawkę na to że jesteś osobą mocno nietuzinkową, traktującą kajakarską przygodę o kilka leveli wyżej niż większość goszczących tu osób ?...🤔
" Przygoda warta jest każdego trudu ..." - Arystoteles

Pozdrawiam :mrgreen:
Awatar użytkownika
miandas
Posty: 981
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:31
Lokalizacja: wlkp
moja flota: old town camden 120, gumotex solar, gumotex twist 2.1
Dziękował(a):: 99 razy
Podziekowano: 314 razy
Kontakt:

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: miandas »

Publikując swoje relacje i/lub filmy mam poczucie, że coś od siebie daję. Nie oczekuję nic w zamian rozumiejąc, że poza niewątpliwymi walorami mojej twórczości uczestnicy forum mają jeszcze do dyspozycji inne zainteresowania, życie w realu, bliskich i pracę zawodową, a także - być może - ciekawszą lekturę.
Twoje relacje Darku są wartościowe ale jeśli nie chcesz ich publikować, nic na to nie poradzę, choć moje życie będzie z pewnością uboższe. Będę musiał żyć dalej :roll:
Tak czy inaczej - trudno.
droga zawsze nagradza
Awatar użytkownika
Ra$
Posty: 916
Rejestracja: 17 gru 2020, 15:30
Lokalizacja: Kraków
moja flota: Canoe, żagle i inne pływadła
Dziękował(a):: 430 razy
Podziekowano: 169 razy

Re: Wisłą od Sandomierza 21-22-23 maj 2021

Post autor: Ra$ »

Derku! Ok to teraz rozumiem czego oczekujesz, z mojej strony zainteresowanie jest i odzywać się będę. Napisz, bo ciekawie piszesz. Natomiast zważ że nieodpisywanie nie jest brakiem zainteresowania (ja dotychczas wręcz Twych relacji nie chciałem przerywać), oraz że to forum nie ma tysiąca członków, a jedynie kilkunastu czynnie piszących (jeśli nie kilku).
ODPOWIEDZ